Скажи мені скільки ти спиш, і я скажу хто ти

У сучасному світі, де ритм життя рухається з величезною швидкістю, багато з нас приносить у жертву час для сну на користь важливих справ, зустрічам з друзями чи перегляду серіалів. За останні сто років тривалість сну знизилася на 20%, адже постійний стрес, властивий мешканцям мегаполісів, призводить до порушення біологічних ритмів та режиму сну. Сон – це не просто «тайм-аут» для нас. Це важливий процес, який допомагає відновитися нашому тілу та у повній готовності почати новий день. Недосипання та порушення режиму має свої наслідки у нашому житті про які ми навіть не замислюємося.

Брак сну має особливий вплив на психічний стан людини. Навіть одна ніч без сну може вплинути на стосунки з людьми – зникнення бажання до спілкування, почуття гумору. Натомість прокидається прагнення ізолюватися від соціуму і «звести на ні» будь-яку активність. Щодо постійного короткочасного сну, то він зробить будь-кого апатичним та замкненим або стане однією з причини психологічної проблеми.

стаття 73

Сон є складним процесом, який відбувається під впливом гормонів і займає одну з основних позицій у гормональному фоні загалом. Якщо його не вистачає – усі механізми порушуються. Особливо це помітно на процесі створення та використання серотоніну – гормону щастя, радості і спокою. Частими симптомами недосипання вважаються песимізм, депресія, відсутність планів на життя і похмурі погляди на оточуючий світ.

0,05%– саме такій дозі алкоголю в крові людини відповідає сімнадцяти годинам без сну. Сонливість може бути схожа на стан алкогольного сп’яніння і привести до зниження концентрації уваги, погіршення мислення і уповільнення реакції.
Дослідження Американської академії медицину сну показало, що в середньому працівник від браку сну втрачає продуктивність, що дорівнює 11,3 робочим дням або 2280 доларам.

За цими розрахунками, економіка США щороку втрачає 63,2 млрд.доларів.
Подібний аналіз посприяв тому,що страхова компанія Aetna пропонує нагороду працівникам за повноцінний сон. Таким чином співробітники компанії мають можливість заробити 25 доларів, якщо 20 ночей поспіль спатимуть 7 або більше годин. Ці періоди можна повторювати, але не більше,ніж 300 доларів за рік.

Останнім часом все більше успішних людей відмовляться від звички «зробити більше – спати менше» на користь повноцінному здоровому сну. Вони зазначають, що гарний сон позначається не тільки на загальному самопочутті, а також на успіхах у своїй справі. Діловий світ починає усвідомлювати, що недосипання має високу ціну для продуктивності, здоров’я та стану життя загалом.

стаття 74.png

Які ж існують секрети для здорового сну?

  • Перед сном прийняти гарячу ванну або душ – це посприяє розслабленню.
  • Створіть заспокійливу атмосферу. Запустіть прохолодне повітря у кімнату, увімкніть класичну музику або звуки природи : шум морських хвиль, грози та дощу.
  • Намагайтеся засинати та прокидатися в один і той самий час, навіть на вихідних.
    За три години до сну краще відмовитися від прийому їжі, паління, алкоголю та кави.
  • Протягом дня приділіть час спорту або зробіть декілька вправ з йоги для сну.

Сон не тільки спосіб відпочити після робочого дня і відновити сили для наступного. Він є ключем нашого успіху і як ніщо інше впливає на гармонію життя. Декілька годин сну можуть коштувати нам втрати продуктивності, креативності, позитиву. А це в свою чергу – зайві години для виправлення помилок в роботі, спілкування з рідними та будування планів на майбутнє. Тому подумай про це перед ти,як вирішиш, що буде гарною ідеєю подивитися ще одну серію серіалу або відкласти важливий проект на останню ніч перед захистом.

Анна Коваленко

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s