Соціальні мережі та психічні розлади, чи є зв`язок?

Скоріш за все Ви чули, що соціальні мережі можуть стати причиною психічних розладів чи сприяти появі депресії, або ж зростанню рівня тривоги. У своєму виступі на TED «Is Social Media Hurting Your Mental Health?» («Чи наносять соціальні мережі шкоду нашому психологічному здоров’ю?») експертка із соціальних мереж Бейлі Парнелл розповіла про свої дослідження та думки cтосовно цього .

стаття 6.png
У своєму виступі Бейлі виділяє 4 найпоширеніші проблеми викликані соціальними мережам, хоча одразу ж підкреслює, що їх може бути набагато більше. Ось вони:

«Те, що люди хочуть бачити»:

Ми намагаємось передати «ідеальну картинку», а якщо люди її так не сприймають, тоді ми засмучуємось. Так бажання поділитись приємним перетворюється на необхідність створювати контент, якого очікують люди.

«Соціальна валюта»:

Наша діяльність та власне ми самі перетворюємось на «продукт», який інші люди оцінюють своїм лайками та коментарями. Якщо реакції немає, то і продукт відповідно поганий, а як наслідок потребує негайної заміни та корекції.

«Страх пропустити»:

Ми боїмось пропусти речі, які жодним чином з нами не пов’язані, але чомусь здаються нам вкрай важливими. Їх цінність полягає лише в нашому знанні про них.

Образи в соціальному просторі:

Більшість людей, хоча б раз стикались з образами в соціальних мережаху у свій бік. І всі люди були свідками образ інших людей у ролі спостерігачів. Обидва явища однаково негативно відображаються на них.

Всі ці речі сприяють порушенню нашого психічного здоров’я та можуть навіть стати причиною таких жахливих речей, як самогубство. Небезпечність проблеми полягає в її непомітному, на перший погляд, впливі. Одна ситуація може не бути важливою, але якщо щось негативне повторюється кожен день – тоді певна ситуація може поступово перейти межу і призвести до важких наслідків.
У той самий час Бейлі каже, що проблема в соціальних мережах. Вона їх полюбляє, та названі вище речі вважає їх “темним боком”. На її думку, цей «темний бік» і є проблемою людей, які створюють такий мікроклімат в соцмережах.

стаття 62.png

Для подолання негативного впливу, вона розбила короткий алгоритм з чотирьох кроків:

  • Розуміння існування проблеми. Треба гарно проаналізувати, якими робить нас час, проведений в соціальних мережа.
  • Провести аудит своєї «медіадієти». Зрозуміти, що саме із спожитого нами контенту викликає у нас позитивні чи навпаки негативні емоції та чому це так відбувається.
  • Створення позитивного досвіду. Зрозумівши, що робить нас щасливим, а що ні, треба збільшити кількість першого та зменшити другого. Хоча це буде не легко і спершу може буде дуже не звично.
  • Моделювати гарні стосунки. Найважчий крок – це самому стати тією частиною, що формує позитивну та не токсичну спільноту для всіх людей, що перебувають навколо вас у віртуальному просторі.

На останок Бейлі бажає всім використовувати соціальні мережі для натхнення, мотивації та веселого проведення часу!

Кірілл Єрмаков

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s