Коли хочеться, щоб тебе почули

Історія виникнення служби «Телефон Довіри»
«Телефон Довіри» був створений з метою попередження самогубств та надання психологічної підтримки в кризових станах. Впадаючи в депресію та відчай, почуваючись самотньою, людина часто не знає до кого звернутися за підтримкою та розрадою, а в критичному стані важливо, щоб її хоча б вислухали.
Перший аналог служби «Телефон Довіри» запрацював у 1953 році з ініціативи лондонського священика Чада Вари, під гаслом «Перш, ніж піти з життя, подзвони мені».

Вражений кількістю скоєних самогубств у місті, він надрукував у газеті свій номер телефону і запропонував людям дзвонити в будь-який час, якщо в їхньому житті виникли труднощі, з якими вони самі не можуть справитися; коли вони самотні, розгублені і думають про те як покінчити життя самогубством.
На початку діяльності Чад Вара сам відповідав на усі дзвінки, однак він не очікував такої кількості звернень людей і згодом йому на допомогу прийшли прихожани церкви. Така історія створення всесвітнього добровільного руху людей

«Самаритяни», котрі прагнуть допомогти тим, хто потребує.
В Україні одна із перших телефонних служб психологічної підтримки «Телефон Довіри 1558 «Ставропігіон» була створена саме у м. Львові 1 листопада 1997 року за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Оскільки однією з важливих компонентів роботи служби є збереження анонімності, ми, поспілкувавшись із оргкомітетом «Телефону Довіри», залишили за собою право узагальнено подавати відповіді на питання. Контактні дані «Телефону Довіри» Ви зможете побачити в кінці матеріалу.

стаття 5.png

Розкажіть, будь ласка, що потрібно знати про «Телефон Довіри» людині, яка збирається подзвонити.
Оргкомітет: Служба допомагає усім верствам населення, незалежно від статті, віку, національності, соціального та сімейного стану, віросповідання і кризової ситуації, в якій перебуває людина.
Зміст телефонної розмови тримається у таємниці, консультанти гарантують абоненту анонімність та конфіденційність. Психологічна допомога надається волонтерами і є безкоштовною.
«Телефон Довіри» надає ситуативну підтримку людям, які потрапили в складні життєві ситуації чи перебувають в стані кризи.

Безоціночно приймаючи та уважно вислухаючи людину, консультант служби намагається допомогти людині зрозуміти та усвідомити що, як і чому відбувається у її ситуації, житті на даний момент. Допомогти знайти не лише альтернативні варіанти вирішення, а й звертає увагу на особистісні ресурси людини такі, як забезпечення базових потреб (в їжі, житлі, сні, безпеці); ресурси, які є в наявності людини на даний момент (необхідна інформація, відпочинок, діяльність, музика, прогулянки, спілкування або усамітнення, віра, близьке оточення тощо – для кожної ситуації важливо підібрати індивідуальний ресурс); звернення до фахівців (лікар, психолог, психотерапевт, лікар-психіатр, юрист, соціальна служба тощо).
Звичайно, людина сама приймає рішення стосовно того, що їй робити, враховуючи обставини та можливості, які є на цей момент.

vol.5 49

Яка мотивація людей, які ідуть працювати на «Телефон Довіри»?
Оргкомітет: Люди, які ідуть працювати до нас мають особисту та суспільну мотивацію, оскільки діяльність у службі відбувається на волонтерських засадах. Маючи досвід пережитих складних періодів у житті, розуміючи як це є непросто для людини, особливо коли вона залишається з цим наодинці, наші волонтери знають та розуміють наскільки важливим є мати підтримку, яка є доступною у будь-який час. Тож приходять, щоб таку підтримку надавати. Також вони мають потребу і бажання бути корисними для суспільства, і робити свій внесок.
Загалом, для молодих людей це простір отримати колосальний досвід, навчитися чогось нового. У той час старші люди, які вийшли на пенсію, маючи багато вільного часу, мають можливість реалізувати свою потребу бути корисним для суспільства та вести активний спосіб життя.
Якщо підсумувати, то кожен так чи інакше робить у суспільство якийсь певний вклад для того, щоб нам усім було краще жити. І волонтерство на службі «Телефону Довіри» – один із способів людини долучитися до цього.

Як відбувається процес навчання та відбір волонтерів?
Оргкомітет: Набір на навчання телефонного консультування відбувається двічі на рік: весною та восени. Навчання відбувається протягом трьох місяців, тобто 60 годин.
Кожне заняття передбачає теоретичну і практичну частину. Теоретична частина полягає в ознайомлені учасників, запрошеними психіатрами-психотерапевтами, з основними положеннями лекційної теми, результатами останніх досліджень та практичними рекомендаціями щодо консультативної роботи. Практична частина складається із комплексу різноманітних вправ, котрі спрямовані на засвоєння теоретичного матеріалу та формування практичних навичок телефонного консультування.
Не всі учасники після завершення навчального процесу успішно проходять подальший фаховий відбір у службу.
У будь-якому випадку кожен учасник, перебуваючи у доброзичливій атмосфері групової роботи, здобуває нові знання, цікавий життєвий досвід та знаходить однодумців!

На які стандарти орієнтується «Телефон Довіри»? Чи є міжнародна співпраця з іншими міжнародними організаціями?
Оргкомітет: «Телефон Довіри» є членом міжнародної федерації служб екстреної телефонної допомоги IFOTES та підтримує тісні професійні зв’язки із колегами польської служби «Anonimowy Przyjaciel».
Служба працює відповідно до міжнародних норм та етичних засад телефонного консультування.

vol.5 52.png

Із якими проблемами звертаються найчастіше?
Оргкомітет: Щомісяця консультанти отримують від 200 до 300 дзвінків. Найчастіше люди звертаються з такими питаннями як самотність, сімейні проблеми (батьки-діти, подружні стосунки), психічне та соматичне здоров’я, любовні (розрив стосунків, невзаємне кохання, партнерські взаємовідносини), професійні (втрата роботи, пошук роботи, професійна самореалізація). Часто звернення супроводжується вже сформованою суїцидальною поведінкою чи суїцидальною тенденцією.
Звернувшись на «Телефон Довіри», також можна отримати інформацію про профільні медико-психологічні установи та організації.

Скажіть, будь ласка, за яких обставин консультант може відмовити у консультуванні?
Оргкомітет: У завершальній стадії консультативного діалогу може виникнути потреба відмовити абоненту в тих або інших його бажаннях і мотивах.
Так, відмова може виявитися корисною, якщо абонент: віддає перевагу вести бесіду виключно з одним консультантом; наполегливо цікавиться особистістю або деталями життя консультанта; вимагає конкретних настанов та порад; наполягає на зустрічі з консультантом або просить передзвонити йому; веде розмову типу «так, але…» у якості відповідної реакції, на запропоновані консультантом, розв’язань і альтернативні варіанти; чекає гарантій або прагне перекласти усю відповідальність на консультанта і, нарешті, якщо консультант вичерпав усі свої внутрішні резерви і потребує завершення розмови.

Чого консультант не може або не має робити під час дзвінка?
Оргкомітет: Консультанти не мають права чинити жодного тиску на абонента – ідеологічного, релігійного чи морального.

vol.5 53.png

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s