Світлана Вертола: «Ми допомогли опублікувати свої вірші та прозу більш ніж вісімдесяти авторам, а у команді ілюстраторів працювало приблизно тридцять різних художників»

 

Привіт-привіт. Я знаю, ви готові відповісти на питання «Що вас надихає?». Не соромтеся, кажіть. А поки думаєте – почну першою. Джерелом мого натхнення є ви. Саме відчуття того, що мої тексти комусь потрібні викликає радість і бажання продовжувати працювати. Та якщо ми говоримо, до прикладу, про різноманітні малюночки та картинки (ой, тільки не кажіть, що не малювали у конспектах квіточок). То звідки ж виникають ці карколомні та цікаві лінії, які потім з’єднуються в якесь ціле і розповідають нам історію. Я теж не знаю. Бо малюю на рівні, що нижчий від будь-якого рівня:)
Але ж серед нас є й такі таланти, яких просто неможливо не помітити. Хтось уже став визначним художником і може дивувати глядачів своїми виставками. А хтось сидить за сусіднім столиком у кав’ярні і вимальовує якусь дивину у блокнотику, паралельно розмовляючи по телефону та попиваючи каву. Напевно, ця людина не усвідомлює, що хвилину тому створила шедевр. Вона просто розрахується за свій напій, закриє зошит та покладе до сумки ручку. Історія її таланту може на цьому закінчитися. Але чому? Бо, мабуть, вона просто не знає, як поділитися своїм творінням зі світом. Страх та невпевненість також є одним із факторів, які гальмують цей процес.
Тому сьогодні розповідь якраз про те, як наважитися намалювати свою історію і про місце, де її обов’язково побачать. Знайомтеся, проект «Твоя поетична листівка» та її творець Світлана Вертола. Занурюйтесь у нашу бесіду і черпайте корисну інформацію.

51857072_2128053863900709_4476969511580336128_n.jpg

Що ж, Світлано, кажуть, що кожна історія має свій початок. Яким він був у проекту «Твоя поетична листівка»? Можливо, це була давня мрія, що нарешті стала реальністю, чи спонтанна ідея, яка раптово спала на думку?
Це була абсолютно спонтанна ідея. Я висловила її наприкінці чергової літературної студії, як припущення, що можна було б спробувати працювати в такому форматі. Думала, що всі будуть байдужими, але після тієї студії мені у приватні повідомлення почали надсилати вірші та портфоліо з ілюстраціями.

Чи пам’ятаєте свої емоції під час підготовки до запуску проекту? Чого найбільше боялися та чого очікували?
Так, дуже добре пам’ятаю ті моменти. Я не уявляла, що саме роблю, але мене до останнього підтримували близькі люди та наша команда. Коли відкрила пакунки із листівками – на обличчі просто виступили сльози, до останнього не вірила, що нам це вдалося! Найбільше я боялася того, що якимось чином не зумію зібрати усе разом, зроблю якусь помилку та поведу команду не в тому напрямку. Я відчувала на собі величезну відповідальність, і це відчуття не зникає навіть після року існування проекту.

Наскільки я зрозуміла, команда, що творить красу – це ілюстратори та автори. Але ж саме ви є тією невід’ємною частиною проекту не лише, як людина, що його придумала, але й як людина, що відповідає за всі процеси успішного його існування. Тож, як кажуть психологи, а тепер поверніться на початок нашої бесіди, і скажіть, яку її частину я пропустила. Звісно ж, знайомство. Ми – допитливі читачі. А хто ж ви?
Студентка 4 курсу КНУ ім. Т. Шевченка, Інституту філології, спеціальності «літературна творчість». Жартую, що я майбутня дипломована письменниця та ще й філолог на додачу. Не уявляю свого життя без творчості. Окрім цього, обожнюю вишивку бісером та займаюся посткросингом, веду власний невеличкий блог в Instagram, де ділюсь усім цим шаленим вінегретом. Підписана як @patronus1997 і залюбки запрошую на вогник 😉

Що ж, звертаюся до наших читачів. Не гайте часу і додайте цікавої інформації у свою інстаграмну стрічку. А тепер, Світлано, настав момент найважливішого питання. Як же до вас потрапити? Які правила участі в проекті?
За весь час ми допомогли опублікувати свої вірші та прозу більш ніж вісімдесяти авторам, а у команді ілюстраторів працювало приблизно тридцять різних художників. Тематику обриємо шляхом «мозкового штурму» серед «старожилів» проекту. І далі все за такою схемою: оголошуємо про набір поетів та ілюстраторів – формуємо конкурсний файл – художники створюють ілюстрації – верстаємо – друкуємо листівки. Вірші чи прозу для малюнків обирають самі ілюстратори.

49567293_2059131340792962_6655927611933327360_n.jpg

Це справді дуже прості правила відбору. Головне лише мати бажання та сміливість натиснути на кнопку «Відправити файл». (На цьому місці ілюстратори та письменники, які це читають, повинні почати формувати документ для участі :). Наскільки мені відомо, проект стає дедалі помітнішим, що не може не тішити. Які успіхи можете вже відзначити та як далі плануєте розвиватися?
Нині «Твоя поетична листвіка» на етапі активної реалізації: ми власним коштом видаємо вже шостий комплект листівок (у кожному окремому комплекті до 20 листівок), зробили більше 5 літературних студій-презентацій у сучасному коворкінгу «Лунотека» та музеї ім. Максима Рильського, вийшли у фінал конкурсу соціальних проектів Social Project Awards 2017, презентували проект на Інвестиційному Ярмарку культурних та креативних індустрій у м. Львів (2018 рік), розповідали про проект на Українському радіо «Культура», брали участь у благодійній ярмарці «Чуйний Інстаграм».
Зараз активно створюємо не лише листівки, а й тематичні стікери та конверти. Хотілося б і надалі розвивати цей напрямок. Також ми плануємо збільшити кількість місць, де можна було б придбати наші листівочки офлайн. А ще намагаємося давати нашим ілюстраторам ширше поле для розвитку, тому зараз деякі з них працюють над індивідуальними серіями листівок. Вас чекає багато чого цікавого! 😉

Що ж, це справді чудові новини. Також хочу зазначити, що слідкую за оновленнями у соціальних мережах і дуже приємно спостерігати, як люди з усього світу надсилають фото з листівками із вашого проекту. То у яких місцях вони подорожують?
Якщо говорити про географію нашого проекту, то у ньому беруть участь люди з усієї України, а листівочки вже помандрували до Швеції, США, Британії, Австралії, Німеччини, Польщі тощо.

50976849_2098927536813342_3351808545271054336_n.jpg

Я думаю, що такі результати ще більше надихають вас творити. І це прекрасно. На завершення скажу, що ви справді надаєте хорошу можливість авторам та ілюстраторам сказати своє слово у мистецтві та просто повірити в себе. Впевнена, що майже всі читачі з нетерпінням чекають ваших побажань та порад, що надихатимуть так само, як і чудові листівки. Якими ж будуть ці поради?
Неймовірно приємно чути такі теплі слова! Я хочу побажати кожному з вас завжди вірити у свої сили та ніколи не зупинятися на досягнутому.
Любіть свою творчість (і просто любіть!), не бійтеся бути відкритими світу, і, звичайно, дозволяйте собі дні, коли можна просто відпочити, не зважаючи на будь-які дедлайни 😉

А я щиро бажаю вам успіхів та творчих злетів. І дуже вірю, що наші читачі таки почують кожне слово, яке так старанно було написане для них.

52323644_2135022089870553_4368225397821669376_n

 

Ну і невеличке P.S. від мене. Натхнення скрізь, просто ловіть його хвилі і купайтеся в цьому морі, аж поки не створите те, чого так хочете і про що мрієте. Сподіваюся, ви зрозуміли мій натяк і відчули, що я у вас вірю. А «Твоя поетична листівка» – те, що треба. Кажу це, як учасниця проекту і як автор цього матеріалу.

Спілкувалась: Тетяна Марценюк

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s