Галина Венглінська: «Мені подобається сам творчий процес, коли на папері створюєш саме той ідеальний образ, який щойно повстав у твоїй уяві»

Галина Венглінська – професійний акварельний ілюстратор, яка відточує своє вміння більш ніж десять років, розказала про те, як правильно «шукати» творчу музу, що варто враховувати, малюючи аквареллю, та чому потрібно дослухатися до свого внутрішнього «Я».

40583800_2076874672336522_1665644998072205312_n.jpg
Автор: Галина Венглінська

 

Пошук
Пам’ятаю, як я почала малювати, бувши ще дитиною. Мабуть, на мене вплинуло творче середовище, в якому зростала, або ж… я як і всі діти теж малювала, та згодом не закинула цю справу, а почала ходити в художню школу. Потім уже знала, що хочу пов’язати своє життя із творчістю – вступила в Українську академію друкарства, де навчали всього: від азів академічного рисунку до створення логотипів.

 

Вибір на користь акварелі
Чому мені подобається малювати? Мені подобається сам творчий процес, коли ти створюєш естетичну річ, коли на папері створюєш саме той ідеальний образ, який щойно повстав у твоїй уяві. Взагалі моя душа ближче лежить до робіт, намальованих вручну. Тому поки не задумувалась про цифрову ілюстрацію, усі мої картини намальовані вручну.
Найчастіше на замовлення я малюю квіти. Хоч раніше працювала над більш різноплановими роботами, зараз роблю ілюстрації до тих проектів, які справді цікаві . Також малюю і олійний живопис, та поки що практично його не показую і більше роблю це для себе, готуючи серію картин.
Насправді малюнок аквареллю не такий легкий як здається: у цій техніці немає права на помилку, хоч виглядає усе таким легким та повітряним. Наприклад, ти вже наклав шар фарби, зробив його затемним, – уже не висвітиш. Тут потрібно відчувати фарбу, щоб знайти з нею спільну мову. Акварельна фарба – мінлива, малюючи, в деяких моментах ти не до кінця знаєш, що вийде. Тому потрібно і контролювати її, і десь пускати «на вільне плавання». Це завжди цікаво.

 

Життя ілюстрації
Більше – вельми надихає, коли створюєш ілюстрацію, а згодом бачиш її продовження у друці на чохлах, листівках, чайних сервізах чи навіть – подушках. Це як друге життя для ілюстрації.

Спочатку, коли в академії мене навчали різних напрямків, було важко визначитись в якому саме рухатись. Спочатку для однієї вакансії створила акварельну ілюстрацію, для іншої плакат, а ще для третьої – графічні ескізи. Тоді я почала шукати свій стиль, щоб не розпорошуватися на все підряд, а розвиватися та бути професіоналом конкретно в одному напрямі.

40619881_2076875472336442_1302637849727729664_n.jpg
Автор: Галина Венглінська

Не чекати натхнення, а створювати його
Загалом я не перебуваю в пошуках музи, адже вона сама мене знаходить. Мені імпонує фраза Пікассо: «Натхнення має знайти тебе під час роботи». Тобто, коли ти маєш якусь ідею, яка зародилася у твої фантазії, ти починаєш її втілювати: малюєш ескізи, розвиваєш свою творчу думку і….виходить. Звісно, бувають моменти ступору, та в такі миті – я роблю перерву, переключаюсь на якусь іншу роботу, або далі малюю ескізи.
Мені подобається Моне: його ніжність, кольорові переходи, надаючи його картинам невимовного шарму. Також люблю подорожі, з них теж черпаю лепту натхнення. А наслідування – це не потрібна річ, оскільки вдаючись до нього, ти не створюєш себе. І, як результат, ти не даєш ніякого оригінального вкладу у свої роботи. Тому моє головне правило – експериментувати, створювати щось на перетині різних галузей.

27072778_1799306986759960_8248108290377923469_n
Автор: Галина Венглінська

Виникнення образу
Чим далі ти пізнаєш малювання, тобто, чим більше ти малюєш, твориш, тим легше та натхненніше у тебе виходить. Мій досвіді показує, що починаючи малювати картину, я знаю, що вона приблизно виглядатиме так, як хочу я.

Мистецтво та робочий процес
Зараз працюю на половину з вітчизняними та із закордонними замовниками. Для мене великої різниці у них, по суті, немає, хіба що у рівні оплати. Однак на теренах України добре діє «сарафанне радіо», якщо ти добре виконав замовлення, то чекай, що друг цього замовника звернеться до тебе, а за кордоном – ти самостійно маєш шукати проект, для якого ти хочеш працювати.
Я знаю, що деякі фрілансери працюють розподіляючи годину: працюєш – п’ятдесять хвилин, а відпочиваєш – десять, чи навіть – спеціальні програмки з таймером, на яких ти можеш фіксувати, скільки ти працюєш та відпочиваєш. Я просто сідаю та малюю. Часто буває, що сідаю за роботу, «зливаєшся» з нею і вуаля – уже ти забув поїсти і не помітив, як пролетів день . Взагалі мені дуже подобається моя робота, тому час, творячи свої картини, минає вельми швидко.
Працюю я, як і більшість людей – п’ять днів на тиждень, час від часу можу виділити пару годинок на вихідних, якщо не встигаю з дедлайнами. Та все ж, я стараюся розділити своє робоче та особисте життя.

48343445_2218831064807548_4009338450258952192_n.jpg
Автор: Галина Венглінська

Багатоликість ілюстратора
Взагалі робота ілюстратора досить різнопланова. Бо крім того, що ти твориш, ти маєш бути і піарником, і бізнесменом, і успішним перемовником. Тобто усім в одному, щоб себе організувати та подати те, що робиш. Наприклад, ти щось створив, це потрібно оформити, виставити у соцмережі, відписати усім на листи, тобто це все займає дуже багато часу. Потрібно правильно організовувати свій час.

Далі буде
Надалі я хочу активно розвиватися в двох напрямках: щодо акварельної ілюстрації – цікаво було б співпрацювати з різними виробниками та створювати принти та розширити асортимент своєї продукції з ілюстраціями, на разі це – листівки та чохли на телефон. Також попри замовлення хотілось би більше часу приділяти олійному живопису, а згодом – і зробити виставку своїх робіт.

Спілкувалася: Катерина Клименко

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s