Олександра Дікая: «Хочеться не стати значущим, а створити значуще»

Олександра Дікая, українська ілюстраторка, яка запам’ятовується своїми «чарівними світами». Також вона є засновницею освітнього проекту ADD MAGIC.

У неї ми дізналися про її творчий шлях, необхідність розуміння себе, організацію благодійних проектів. А ще чому важливо мріяти та де вона знаходить натхнення.

7 Принцесса золотых листьев инста.jpg

Розкажіть, будь ласка, як фахівець з дипломом індустріального дизайну, «перетворився» в успішного ілюстратора?

Мені завжди подобалася ілюстрація. У 5 років я написала і проілюструвала невелику книжечку. У 8 пішла в художню школу. У 14 познайомилася з діджитал ілюстрацією. Індустріальний дизайн я вибрала, тому що мене запевнили, що комп’ютерна графіка на цій спеціальності починається раніше, ніж в інших. Але це виявилася трохи інша графіка.
Я випала зі світу ілюстрації на 7-8 років: почала працювати на 3-му курсі в рекламних агентствах, після — в IT-сфері. Поєднувала дві фултайм роботи, навчання і фріланс. Було не до ілюстрації.
Пізніше дізналася про стоки та загорілася ідеєю малювати те, що подобається, без замовника. Стоки у мене «вистрілили». Малюючи кожен день ночами в мене сформувався впізнаваний на той період стиль.
В офісі я проявляла ініціативу і намагалась вирішувати графічні завдання за допомогою ілюстрації. Це працювало. Кожен день багато роботи, усвідомлена творчість, вміння слухати себе, ось і весь рецепт.

 

У Вас велике портфоліо. Крім «класичних ілюстрацій», Ви працювали з мобільними іграми, малюєте розмальовки, а раніше навіть займалися веб-дизайном. Є якісь напрямки до яких Ви тепер не маєте стосунку, але хочете повернутися?

Так, працювала я в багатьох дизайнерських напрямках. Зараз сумую за науковими роботами на соціальну тему та проектуванням дитячих образних меблів. Іноді хочеться повернутися скоріше в той період, ніж у сферу.
Згадую про гейм-дизайн. Але якби мені дійсно хотілося до чогось повернутися, я б це зробила.

 

Ви засновниця проекту Школа магії ADD MAGIC. У цьому проекті Ви виступаєте, як ментор. Але курси присвячені не тільки мистецтву ілюстрації, але і бренду особистості. Розкажіть про це більше.

Школа ADD MAGIC охоплює кілька напрямків: ADD MAGIC Cruise Edition, ADD MAGIC Express, ADD MAGIC Sketchbook Edition.
Cruise Edition — курс-подорож вглиб себе, темою якого є бренд особистості. Складається з прямих ефірів і домашніх завдань з моєї особистою перевіркою. За місяць ми пишемо стратегію розвитку особистості, знаходимо своє гармонійне місце у світі на даний період життя і, як наслідок, гармонію в собі.
Також в цей курс входить планування для творчих людей, пошук особистого стилю, позиціювання, розвиток творчого акаунта в Instagram, медитація. Це комплексний курс, що допомагає «розкласти по поличках» справжні бажання, скласти план дій, встановити пріоритети та діяти.
ADD MAGIC Express — це благодійна онлайн-конференція в допомогу дому тварин «Стая». Загальна тема конференції — особистісний ріст, творчість, мотивація.
У 2018 на моє запрошення відгукнулися прекрасні спікери: Еліна Елліс, Саша Незаконов, Сєда Каспарова, Лілу Рамі, Саша Крю, Катя Канєва, Мар’яна Бородань, Даша Мєжевич, Женя Ліпатова, Дмитро Гриценко, Юлія Мацаенко.
На отримані кошти будинок тварин зміг придбати вакцини та врятувати псових від епідемії, побудувати лисятники, придбати корм і господарські матеріали.
ADD MAGIC Sketchbook Edition — це 29-денний марафон, про традиційні матеріали та малюванню для душі у скетчбуку. Головна ідея — знаходити час для себе кожен день, прокачувати «творчий м’яз» і залишати слід після себе в скетчбуку — маленькому, але світі.
У розробці також ще один Edition, темою якого буде діджитал ілюстрація.

3 Собиратель уютных свитеров insta.JPG

Уваги варта ініціатива ADD MAGIC EXPRESS. Ви з іншими ілюстраторами провели благодійну онлайн-конференцію і змогли зібрати 113 тисяч гривень для зоозахисниці та волонтера Олесі Кулик і її проекту з порятунку тварин «Зграя». Як у Вас з’явилася така ідея і, чи плануєте ще подібні заходи?

Спочатку з’явилася ідея масштабної конференції до Нового Року. Хотілося запросити 12 спікерів, як символ натхнення на 12 місяців в новому році.
Але чогось не вистачало в ідеї. Був добрий поїзд — візуальна частина, була концепція зростання і мотивації. Але не вистачало головного. І я вирішила, що хочу зробити конференцію благодійною. Тоді все склалося, як пазл, і я дізналася про Олесю та «Стаю».
Я б хотіла, щоб подібний захід став доброю Новорічною традицією.

 

У своєму навчанні, творчості, і текстах, які пишете в Instagram багато уваги Ви приділяєте питанню особистості й усвідомлення себе. Існує буддійська мудрість: «в житті треба не шукати себе, а не втратити». Чому тема особистості, усвідомленості та гармонійного розуміння себе так важлива для Вас?

Себе потрібно не шукати, а створювати — близько до мого девізу. Ми не народжуємося успішними, ми ними стаємо. І це вибір і можливість кожного.
По-моєму, важливість розуміння себе очевидна. Приймаючи усвідомлені рішення, розвиваючи особистість, працюючи над собою, розуміючи себе глибше, ми можемо усвідомлювати та вибирати контекст, в якому зможемо розкрити свій потенціал. Адже можна прожити життя, навіть не дізнавшись, на що ти насправді здатний. А можна пробувати, помилятися, робити висновки, перемагати та знову помилятися, створювати. Розкриватися і змінювати світ на краще навколо себе.

 

Переглядаючи Ваші ілюстрації, «поринаєш з головою» в чарівний світ. Що для Вас є відображенням цієї магії в реальному світі, що надихає і «зачаровує»?

Осінь. Важко пояснити, але все, пов’язане з осінню мене надихає й окрилює. Складні відтінки природи, ранкові тумани, золоті крони й ажурні сплетення гілок на тлі неба.
Подорожі, пізнання нового. Деталі кожного дня, народження нових думок — важливо їх почути в собі.
«Підвищення планки». Озираючись на пройдений шлях розумію, що можу і хочу ще. Розуміння, що людина може рости та вдосконалюватися — велике натхнення, воно мотивує створювати концептуальні роботи.

10 Волшебница ароматного чая инста.jpg

Ви прихильниця думки, що реалізовувати свої бажання ніколи не пізно. Хочеться дізнатися, що якщо не вік, можна вважати справжньою перепоною на «шляху до мрії»?

Думаю, перепона – це втрата сенсу. Коли мотивація «живиться» не чистим джерелом (гроші, его, слава), настає вигорання. Мотивація до зростання повинна йти з більш глибоких смислів. Втрата внутрішнього розуміння «навіщо?» може стати причиною зупинитися на півдорозі.

 

Ви в шлюбі три роки, а разом зі своїм коханим вісім років. У деяких постах, йдеться про те, що Ви досить різні, але це зовсім не заважає вашим відносинам. Можливо Ви можете дати пораду людям в чиїх відносинах разом творчі та «далекі» від цього люди?

Немає універсального рецепта для розв’язання сімейних питань. І, на жаль, не в моїй компетенції брати на себе відповідальність роздавати подібні поради. Єдине, що я знаю: немає людей не творчих. Кожен творчий по-своєму. Я вірю в те, що якщо загальний вектор в житті співпадає, то дрібні негаразди вирішує звичайна адекватність.

 

Рефлексуючи до Вашої творчості та думок. Зобов’язаний запитати, а яка ж Ваша головна мрія?

У мене їх багато. Спочатку це далекі мрії. Коли я усвідомлюю, що це реально, мрія перетворюється на мету. Далі в списки завдань, ще далі в сенс періоду життя.
Якщо говорити про вектор — хочеться не стати значущим, а створити значуще. Нехай це будуть маленькі кроки кожен день, які допомагають іншим, в результаті роблячи життя людей навколо трохи щасливішими.

 

Ілюстрації: Олександра Дікая

Спілкувався: Кірілл Єрмаков 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s