Аліна Труш: «Ілюстрація – це спосіб знайти себе, своє цілісне «Я»

Молода ілюстраторка з Тернополя, яка живе сьогодні у Києві. Аліна, як професійна ілюстраторка, малює у різноманітних жанрах: сюжетні картини маслом та квіти аквареллю. У справі – з дев’ятнадцяти років. Тож як це – щоденно малювати квіти? Як молода мисткиня відчуває «м’якість» фарб та чому часом може розчулитися?

scan006 roses pattern jpeg.jpg
Автор: Аліна Труш

 

Знайти себе та повернутися до себе:

Коли я навчалася на третьому курсі у Тернопільському національному економічному університеті, зрозуміла, що втрачаю себе: у мене не було звичного бажання щоранку вставати та бігти на пари. Щороку нам розказували одну й ту ж теорію без практики. Раптом, досі пам’ятаю ту мить: я виходжу з корпусу університету у червоних туфельках та кажу собі: «Я маю знайти те, що мені сподобається». Я перебирала море варіантів, та аж ніяк не думала, що пов’яжу своє життя з мистецтвом. Одного дня мене завели до художньої студії. Коли заходила всередину, я бачила величезні вікна, з яких простягалося багато світла, нарахувала десятки мольбертів, і потім, у цій гущі творчості, я побачила свого майбутнього викладача, який виглядав, наче змальований Леонардо да Вічні – мав таку ж довгу сиву бороду та харизму, яка притягувала. У цей момент, опинившись серед цього творчого виру, я закохалася у малювання.

Snapseed[2031].jpg
Автор: Аліна Труш

Стереотип «пензля та Вівальді»:

Я почала вчитися малювати, коли мені було дев’ятнадцять. Найважче у період навчання було зрозуміти, про що говорить вчитель. Бувало: він простягав руку і казав: «Раз, два». Я дивилася на нього з подивом і намагалася зрозуміти, оскільки перепитувати вже котрий раз не наважувалася. У такі моменти я самостійно додумувала, що ж це може означати, та згодом усвідомила, що у такий спосіб, простягаючи вперед руку з олівцем в руках, вчитель вираховував співвідношення ширини до довжини. Більше – люди завше думають, що малювання виглядає так: ти взяв пензель, включив Вівальді на грамофоні та красиво рисуєш, це не так. За кожною картиною стоїть титанічна праця, адже її просто так не намалюєш. Треба достеменно розуміти та часто практикуватися, аби всі технічні моменти були добре виконані.
Зазвичай одне заняття тривало до двох годин, та коли ми (вся група загалом, – ред.) ввійшли у творчий смак, то могли проводити і до чотирьох годин в студії. А згодом я зовсім випала з університетського життя: замість пар я йшла у студію та була там цілий день. І зараз ніскільки не шкодую.

Академічна атмосфера із запашною вівсянкою:

Ох, як згадую свого викладача, то перше, що мені хочеться сказати, – це: «Дякую». Бо саме завдяки йому я здобула ґрунтовний художній кістяк. Мій вчитель не був одним із тих, хто вчив інших задля матеріальної вигоди, він є ідейник – завше хотів створити навколо себе творче середовище, в якому «гудів» би дискурс щодо мистецтва. Також у мене ніколи не було великого бажання готувати, а викладач, знаючи це, часто пригощав мене запашним борщем чи вівсянкою.
У студії я провчилася чотири роки. Це був дуже цікавий період мого життя: на заняттях ми вивчали анатомію, читали хорошу мистецьку літературу і навіть – рисували з натури. Тобто всі набуті знання поєднані академічним малюнком, на основі якого ти можеш створювати свій стиль та розвиватися.
Коли я тільки покинула студію, в якій трепетно навчалася більш ніж чотири роки, я малювала лише сюжетні картини, наприклад: балерину, яка танцює, фотографа чи дівчину з арфою. Тоді ж у мене був творчий ступор, який тривав рік. Якраз тоді переїхала до Києва, тому потрібно було більше зосередитися на заробітку грошей. З часом, приблизно минув рік, я активно малюю квіти.

Violet Iris.jpg
Автор: Аліна Труш

Примхлива акварель:

Малювати квіти аквареллю не так легко: вона (акварель, – ред.) не дає шансу на помилку, бо потрібно діяти швидко. Якраз в один із доленосних вечорів якось сіла на кухню…почала «творити» квіти аквареллю. Пам’ятаю, скільки фарби та аркушів паперу я згаяла, намагаючись відтворити те, що я уявила. Минув з того часу тиждень, і я нарешті зуміла намалювати таку квітку, яка мене задовільнила. З того часу я не розлучаюся з навалюванням квітів аквареллю, хоч скільки разів уже хотіла змінити своє творче амплуа.

Медитативна чарівність гортензії:

Найбільше до душі мені гортензія. Чому? Коли працюєш над нею, ти віддаєшся роботі сповна, адже вона є такою скрупульозною, такою детальною…часом думаєш, що, малюючи її, ти попадаєш у процес медитації. З іншого боку, звісно, тобі трохи набридає малювати роботу так довго, та, глянувши на цю картину, розумієш, що робота варта твоїх зусиль.

IMG_8780 pattern jpeg1
Автор: Аліна Труш

Настрій ілюстратора- настрій картини:

У своїх роботах я найчастіше використовую рожеві та сині кольори. Ці поєднання також люблю використати всюди – чи то в одязі, інтер’єрі чи посуді. Про кольори у роботах не можу сказати однозначно, бо у мене так: з яким настроєм встаю, такі й використовую.
Недавно відкрила у собі таку річ, що коли працюю над роботами більш ніж день, то втрачаю початковий настрій. Тому наразі працюватиму над швидкістю, щоб закінчувати роботи з тим настроєм, з яким починаю. Щоб не відчувалося ніякого дисонансу. Адже, прокидаючись наступного ранку, на картину ти дивишся по-іншому, відповідно, робиш не так.
Я не можу малювати, коли у мене поганий настрій, не виходить втекти від усіх негараздів у творчість. Просто технічно не виходить рисувати, адже щоб вийшла робота, завше маю думати про воду, колір, кісточку. Більше – я не хочу малювати якусь зів’ялу квітку. Звісно, вони існують в природі, але я хочу відображати щось гарне, а не похмуре.

Розвиватися та вдосконалюватися:

Поки не можу сказати, що маю хмару замовлень та все іде помаленьку. Тобто я в процесі комерціалізації. Зараз я працюю над вдосконаленням техніки, бо гроші грошима, а ілюстрації мають бути на належному рівні. Також за цей рік я поставила собі мету – стабільно працювати та заробляти як ілюстратор. А навіть якби виникли труднощі, то я не здалася б – продовжила б розвиватися та вдосконалюватися у цьому напрямі.

 

Спілкувалася: Катерина Клименко

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s