Саморозвиток VS Кумедні тваринки: за ким перші сходинки чартів?

YouTube – світова платформа для відео, яка перейшла від кумедних котиків до наукових каналів для саморозвитку. Це можливість знайти потрібний контент та придбати необхідні навички не виходячи з дому, що так важливо в сучасному світі, де саморозвиток набуває все більшого значення в житті людини. Проте верхні позиції лідерства до сих пір займають розважальні , дитячі та музичні канали:The Ellen Show, PewDiePie чи канал Rihanna.

Тенденції українського YouTube не відрізняються від світового –займають першість дитячі та розважальні канали, але на відміну від світового розвитку відеоплатформи, український контент тільки починає завойовувати свою аудиторію, а разом із тим перші сходинки чартів. Так кліп української групи Kazka – Плакала став першою україномовною піснею, яка очолила український чарт YouTube, набравши 52 млн. переглядів. Найпопулярнішими каналами залишаються телевізійні програми «Нового каналу» та «СТБ», яким аудиторія і досі є вірною, та розважальні відео «Чоткий паца» та дитячі «Маша та Ведмідь» , «Kids Diana Show».

стаття 1333.jpg

Однак на платформу виходять і нау ково-пізнавальні канали, які тільки набирають популярності.

«Цікава наука»
Один з найвідоміших та найпопулярніших україномовних каналів про науку на YouTube. Його творцем став вчитель з Рівненщини, який вирішує проблему нестачі наукового матеріалу для учнів. Канал пропонує переклади навчальних роликів про сучасні досягнення в науці та пояснення складних речей простими словами.

«Клятий раціоналіст»
Науково-популярний канал з оригінальною назвою, яка повністю характеризує тематику каналу. Скептицизм, розвіювання міфів – все це ви зможете знайти тут.

«15х4 Talks»
Це відкритий науково-популярний лекторій, де спікером може кожен охочий. Недовготривалі лекції на будь-яку тему від шизофренії та культури сексу до штучного інтелекту. Проект український, проте лекції ведуться російською мовою.

стаття 1332.jpg

Головною проблемою українського YouTube є наслідування манери та мови РФ, опираючись на аудиторію пострадянських країн. Половину гостей на масштабних конференціях відеоблоґерів складють «світила» з Росії, бо власних проектів успішного відеоконтенту, на жаль, не вистачає, щоб зібрати хоча б одну панель україномовних спікерів.

Український YouTube все ще залежить від впливу блоґерів з РФ та ведеться російськомовними авторами та основному базується на розважальному, дитячому та телевізійному контенті.

Незважаючи на ці фактори, українська платформа YouTube розширює свою тематику, про що свідчать україномовні канали, які стають все популярнішими. На противагу телевізійному розважальному контенту, який залишається популярним і в YouTube, та російській платформі YouTube, яка встигла сформуватись швидше, ніж українська, з’являється все більша кількість різноманітних за тематикою каналів. Зокрема, які не хочуть втримувати аудиторію за допомогою відео «10 способів використати шкарпетку» та низькопробного гумору, а намагаються популяризувати науку, пояснивши простими словами, наприклад, чому ваш голос змінюється з віком. Тому, незважаючи на високі сходинки чартів розважальних каналів, інтелектуальний контент з кожним роком тільки збільшує свої перспективи на першість.

Анна Коваленко

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s