Модно бути розумним: як українці стали активними користувачами YouTube

Уже минає шостий рік існування YouTube на теренах України. За цей час коефіцієнт українського продукту зріз в рази – як за кількістю творців контенту, так і за активністю аудиторії. Заробітки найпопулярніших блогерів можуть коливатися від 50 до 1,3 млн доларів, стверджує новинний сайт Retailers.
А за даними AIN.UA, споміж усіх європейських країн саме Україна найбільше часу проводить на YouTube. То які українці «сидять» на YouTube та які україномовні канали допоможуть підвищити рівень IQ – читайте далі.

стаття 1223.jpg

Як вимірюється популярність каналу?

Не забуваємо, що YouTube – це комерційна платформа, яка оцінює успіх каналу не тільки за кількістю переглядів їх роликів, але й за час, який користувачі проводять на їхніх каналах. Тобто ця метрика більш точно показує зацікавленість глядача до контенту.

Трішки статистики
Як раніше згадувалося, Україна є активним користувачем YouTube – наша країна входить в топ-10 країн Європи за кількістю годин на YouTube. Близько 40% українських онлайн-користувачів дивляться відео в інтернеті щодня.
Ба більше – YouTube користується величезною популярністю серед молодої аудиторії. Доведено, що такі вікові категорії як 25-34 та 13-24 років проводять практично однакову кількість часу за перегляданням відео. Саме тому такий великий попит на ютуб-канали дитячої тематики.

Також 90% відео, які дивляться українці, це розважальний та освітній контент. Якщо порівнювати Україну з іншими країнами, то ми частіше дивимося онлайн-відео, щоб дізнатися щось нове і залишатися в курсі подій. Тому в українському сегменті YouTube дуже багато контенту присвячено технічним оглядам, розпакування продуктів і товарів.

стаття 1222.jpg

Що дивляться українці?

Те ж саме, що і в усьому світі. У першу чергу ми приходимо на YouTube за розважальним контентом, найбільша категорія – дитячий контент. Також досить популярні відео гумористичного характеру, комп’ютерні ігри, огляди технологій і гаджетів, а також суспільно-політичні програми.

То врешті-решт,  які україномовні  освітні канали доступні?

Цікава наука:
Наукова тематика, автор цього каналу – шкільний учитель з Рівненщини Віталій Шевчук, що намагався вирішити нестачу наочних матеріалів для своїх учнів. Зараз проектом перекладено та озвучено понад 100 відео таких відомих у світі каналів як MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших.


Alpha Centauri Ukraine:
«Космічний канал», де можна знайти переклади західних наукових роликів. Головна мета проекту – популяризація науки і розвиток наукової думки в усіх людей.


Майстерня озвучення:
Творці каналу займаються професійним перекладом і озвученням цікавих та важливих короткометражок.


360 Наука:
Тут наявне теж активна популяризація науки, відео оформлені у вигляді подкастів з нарізкою тематичних фото.


Наука та Всесвіт:
Канал присвячений перекладам та озвученню українською мовою відеороликів наукової тематики про сучасні дослідження Всесвіту, природи, людини. За словами його творців, багато людей навіть не уявляють, що таке сучасна наука і над чим зараз працюють вчені у світі. Канал підійде для тих, хто цікавиться сучасністю та бажає знати, яким буде наше майбутнє.


ToBeUkrainian:
Переклади українською:
На цьому каналі є багато іноземних відео з перекладом та озвучкою українською мовою, де пояснюється математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети, які здавалися нудними. Нині озвучені відео з таких популярних англомовних каналів: Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School.


Laсuna:
Тут отримаєте пояснення різних наукових термінів і відповіді на запитання, що стосуються науки.

Катерина Клименко

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s