Super Cheap country! Англомовні блогери про Україну

on

Ставлю десять гривень із свого гаманця, що ви бодай один раз, збираючись у подорож, шукали інформацію про країну в YouTube. Переглядали відео мандрівників, які розповідали вам, мов своєму другу, що варто відвідати, чого остерігатися і чи взагалі туди варто пхатися. Саме ці відео організовували ваше перше знайомство із країною, а інколи навіть змінювали плани на найближчу відпустку. Кому потрібні рейтинги економічного, кримінального стану, чи рейтинг щастя, якщо є влогери, які за декілька хвилин можуть показати як воно там – і певне враження про країну вже вимальовується.

Але якщо подивитися на цю тенденцію з іншого боку, то такі відео ще та реклама для країн! Хороший піар чи чорний піар – це вже інша історія. Але якщо у YouTube у вас є свій авторитет, який знає, де випити хорошого пива у Амстердамі (а може і не випити, а може і не пива), випити чаю з королевою Лондоні або знайти троля десь у Норвегії, то ви будете вірити йому на слово, щоб він не розповів про країну, якою подорожував. Певний образ країни може легко скластися за допомогою YouTube-відео декількох або навіть одного блогера. Добре це чи погано? Who knows.

Але що цікаво – це, а що говорять про Україну? І що показують, яким досвідом діляться стосовно нашої країни? Та й взагалі про неї хіба розповідають?
Одразу відповідь на останнє та найважливіше запитання: так, розповідають. Із певного часу (самі здогадайтеся) все більше людей у світі відкрили для себе Україну, як територію, яка є незалежною і цікавою для відвідин. З’являється ще більше контенту із подорожей нашою країною, які насправді відкривають щось нове не лише для іноземців, які їх переглядають, але й для нас самих.
Це тому що інколи так цікаво поглянути та почути, що про твою країну думають люди, які приїжджають сюди, аби познайомитися з невідомою культурою.

То хто і що розповідає у YouTube про Україну?

стаття 8

Gabriel Traveler
(245 тис. підписників)

Мандрівник відвідав Київ буквально декілька тижнів тому, тому враження у часі дуже актуальні та свіжі. Що можна зрозуміти із відео про Україну? У нас дуже дешеві ціни. Не знаю наскільки це хороша новина для нас. Тому що те, що іноземці називають «дешеві ціни» означає, що наша зарплатня не може конкурувати з їхньою, адже бачення «дешевих цін» у нас різне. Чим дешевші ціни в іншій країні для, наприклад, американського туриста, тим вищі вони для пересічного громадянина цієї країни. Це означає, що за один долар турист може купити більшу кількість атракцій, тобто курс вигідний йому, але не нам.
Окей, звичайно, це може стати однією із причин для туриста, аби приїхати у країну, де еспресо коштує менше долара. Але є у світі одна територія, яку називають країною «одного долара», тому що більшість товарів та послуг там навіть не сягає долара, але щоб заокруглити та спростити життя туристам, ціна підростає до однієї американської купюри. І ця країна Камбоджа. Якщо комусь цікаво про економічну ситуацію у цій країні – то це не найкращий зразок для наслідування.
І таких відео на YouTube із заголовком: «Cheap country» можна знайти у майже кожного блогера, який подорожував Україною. Економічно наша країна доступна для туриста, що в принципі має нас тішити.

Йдемо далі.

стаття 82.jpg

Conor Clyne – Tsar Experiencе
(35 тис. підписників)

Конор із Ірландії, окрім подорожей східною Європою, вивчає слов’янські мови, зокрема українську. Кому не цікаво поглянути на англомовну людину, яка намагається навчитись вимовляти «вищезазначений». Конор побував у Києві, Одесі та Львові, і його роздуми про українську мову допомагають зрозуміти, як таку ситуацію сприймають ситуацію. Зокрема мандрівник стверджує, що Україна схожа у цьому питанні з Ірландією, де велика частина населення говорить англійською, а не ірландською. На думку Конора, у 2009 році до російської мови у Львові ставилися більш нетерпимо. Тепер ситуація змінилась, зокрема, тому що велика кількість людей зі Сходу переїхали на Захід, суспільство стало більш солідарним. Зараз розмовляти російською сприймається, як щось менш антиукраїнське.
Конор також розповідає про те, як варто поводитися в Україні та чого робити не варто, щоб не засмутити своїх друзів українців. І наполягає на тому, що одне з найобразливішого, що ви можете зробити – це вважати Україну частиною Росії.
А ще ми дізналися, що найскладніші слова українською: зіштовхнувся, сількогосподарський, літературознавство, вищезазначений, пожертвувавши.
Шиплячі – це зло для іноземців.

стаття 83.jpg

Samuel and Audrey – Travel and Food Videos(196 тис. підписників)

Ці двоє побували у Львові та Києві і один із найважливіших висновків, які зробили мандрівники із Канади – наша країна мега недооцінена. Ха! І ми так думаємо. Та все ж почути це від людей, які у своєму досвіді вже мають поставлені галочки навпроти багатьох країн світу – це приємний момент. Самюель та Одрі зробили такий висновок через те, що побачили у нашій країні не так багато туристів закордону.
Разом із цим вони хвилювалися, що в Україні у них будуть мовні проблеми, а також, що можливо люди досить різкі. Але їх здивувало те, що господарі квартир Airbnb були настільки привітними, що один із них зустрів їх на вокзалі, а інший роздрукував квитки в останню хвилину перед виходом і підкинув мандрівників в аеропорт. А ще виявляється, що у нас вони бачили багато усмішок! Шок. У країні, де ми усі говоримо: « ми не такі привітні, як європейці, ми мало посміхаємося», виявляється чужинці побачили велику кількість усміхнених людей.

стаття 85.jpg

Peter Santenello
(12 тис. підписників)

Хлопець із Каліфорнії вирішив пізнати життя в Україні, не просто відвідавши її на два-три дні. Пітер провів деякий час у селі на Запоріжжі, де жив у сім’ї переселенців, які навчили його косити траву, копати кирницю і картоплю, годувати кіз і просто насолоджуватися життям. Чи кожний українець наважитися на такі кардинальні зміни? Сумніваюся.
Окрім того Пітер відвідав Київ, Харків та західну Україну, побачивши різні регіони країни, їхні звичаї та життя. А ще пізнав романтику українського плацкарту, який йому сподобався, тому що це відмінне місце для знайомств та спілкування. То Укрзалізниця таки об’єднює?
Найважливіше, що ми можемо почерпнути із подорожі Пітера – це те, що вміємо насолоджуватися життя, проживаючи селі в центральній Україні чи на заході. У нас є зв’язок, який і дивує мандрівника. Пітер щиро захоплювався людьми, які незважаючи на зливу піднімалися на Говерлу, не залежно від віку. Також він стверджує, що хоча йому й попадалися люди без емоцій на обличчі, та все ж, якщо люди усміхалися – то ці усмішки були справжніми. Напевно варто припустити, що в ненависті та в любові ми щирі. Цей експеримент каліфорнійця відмінно показує, як у будь-якому випадку, не зважаючи на культурні відмінності та складнощі із мовою, Україна відкриває для іноземців свій мікросвіт. І ставиться до кожного, як до свого, хто щиро хоче пізнати її.

стаття 84.jpg

Що тут ще сказати? Такі відео про подорожі Україною відкривають багатьом людям те, що у нас не страшно, ніхто не нападе і не пограбує, ми не п’ємо «водку» постійно (хіба що ніколи частуємося горілкою), що у нас насправді дуже щирі та відкриті люди. І кожне таке відео додає +1 один до нашого іміджу, знищує дещо дикі стереотипи, щодо країни, яка довгий час асоціювалася із одним футболістом, однією техногенною катастрофою та однією чужою країною.

Олена Басараб

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s