Втеча українських журналістів у YouTube

Усі ми розуміємо, що життя не можна розділити на чорне й біле, бо в кожному моменті своя неповторна BARVA. Кожна людина – унікальна і палітра її вподобань також особлива та неповторна.

Сучасний медіапростір пропонує нам величезний вибір новин: інформаційних, смішних, щирих повідомлень. Варто лише прописати у стрічці пошуку потрібну тему чи поставити хештег (українською скажемо «кришмітку») із тими словами, що є ключовими у нашому запиті і вмить купа цікавинок зможуть заполонити екран ПК.

стаття 3.png

Чому я написала саме екран ПК, а не телевізора? Бо в сучасному світі більшість людей почали надавати перевагу саме інформаційному простору мережі Інтернет. Наразі, маючи смартфон у руках та гроші на мобільному рахунку, можна дізнатися все, що потрібно і не важливо, перебуваєте ви на станції автовокзалу чи стоїте в черзі за хлібом.

Тож не дивно, що популярності серед журналістів набула тенденція створювати свої канали на YouTube, паралельною продовжуючи працювати на телебаченні. Коротке відео, в якому відображено найважливіші аспекти тієї чи тієї теми можна продивитися в маршрутці чи під час обідньої перерви, а от чітко встановлену годину телевізійного ефіру легко пропустити.

У вас, мабуть, виникає запитання, а що всі вони говорять у своїх блогах про те ж саме, що й на телебаченні? Хтось – так, а хтось – ні. Якщо беремо до уваги першу відповідь, то, мабуть, мета створення додатково каналу на YouTube – поширення конкретної теми серед більшої кількості суспільства. А якщо врахувати той факт, що не всі телевізійні канали такі популярні, як теми, які вони обговорюють, то бажання бути почутим залишається невиконаним і журналісти продовжують шукати свою аудиторію. Звичайно ж, не можна оминути бажання додаткового заробітку.

Але буває все навпаки. Як от з Майклом Щуром. Його шоу на YouTube наскільки (не побоюсь цього слова) круте, що довго не думаючи, телеканали UA: перший та 24 канал почали показувати всім відоме «#@)₴?$0» на телебаченні. Така от, як називає сам автор, «дурналістика» дуже подобається глядачам. Напевно, це через легку та комічну подачу матеріалу. Ось вам чудовий приклад, який ще раз доводить, що YouTube у сучасному світі дарує нам якісний та цікавий контент, який можна запозичити й для показу на TV.

А зараз додам невеличкий ліричний відступ: колись побувала на екскурсії в одному з рівненських телеканалів, де його керівник розповів, що журналістика для дівчини – це шлях не до великого заробітку, а лише до щасливого подружнього життя. Тобто все, що може для себе взяти жінка в такій професії – це вдалі знайомства. Не пам’ятаю, як тоді відреагувала на його слова і не впевнена, що вірю цьому, але сьогодні справді говоритимемо більше про чоловіків. Хоча висновок робіть самі:)

стаття 34.png

Що ж, серед різноманітних YouTube-каналів, які є популярними в Україні, дуже багато присвячені темам політичного характеру. І це не дивно. Кожен бажає висловити свою думку щодо своєрідного політичного хаосу, який ніяк не покидає державу. Популярними в цьому контексті є відеоблоги Дениса Бігуса, Данила Яневського. Це факти під новим кутом зору, політика з іншого погляду. Варто зазначити, що обидва журналісти мають зв’язок із телебаченням. Денис Бігус працює на Першому каналі, а Данило Яневський працював на ZIK та 5 каналі. На всі питання, що стосуються прав людини, того, як бути громадянином, патріотом ви зможете знайти там відповіді. До речі, блог Дениса Бігуса користується великою популярністю і нараховує більше 50 000 тисяч підписників.

То чим же відрізняється робота на телеканалі від роботи в інтернеті? Найкраще нам, напевно, пояснили б самі журналісти. Проте пропоную помислити самим. Можна припустити, що окрім додаткового заробітку та пошуку більшого кола спілкування це ще можливість робити власні розслідування, так би мовити, вирішувати проблеми самостійно. YouTube – це ширше поле для розвитку, що дозволяє бути і редактором, і режисером, і сценаристом.

Згадаймо, наприклад, про Анатолія Анатоліча, який, як вам відомо, ще не так давно працював на 1+1 ведучим ранкової програми «Сніданок», потім перейшов на «Прямий» та створив свій канал, а вже зараз відео на його особистому каналі «Зе Интервьюер» набирають по мільйону переглядів. Мабуть, це свідчить про те, що спроба почати свою справу була вдалою. Зазначу тільки, що чомусь назва подана російською мовою, хоча ведучий розмовляє з зірками українською. Тому якщо вас не цікавлять інтриги, скандали та розслідування, які весь час малює преса навколо діячів шоу-бізнесу, то саме Анатолій Анатоліч допоможе зрозуміти, що за всіма цими фантиками криються такі ж проблеми, переживання і буденні історії, як і у кожної пересічної людини.

стаття 32.png

Досить популярними є блоги ведучих Нового каналу Лесі Нікітюк та Олександра Педана. Вони подають розважальні теми, що допоможуть розфарбувати сірий день. До прикладу Леся Нікітюк, яка, як відомо, зайняла друге місце у програмі «Танці з зірками», постійно наповнювала свій канал відеороликами з позакадрового життя на проекті. Оскільки велика кількість людей за неї вболівали, то популярність такої теми була дуже високою. Леся Нікітюк – приклад того, що головне мати мету і ноги самі до неї підуть, навіть якщо це буде складний ритм ча-ча-ча. Мабуть, саме тому ця жінка стала народною улюбленицею, бо вміла і вміє боротися за щастя і працювати, не покладаючи рук.

Ось так ми з вами швиденько пробіглися відомими українськими YouTube-каналами, які створені журналістами для того… А для чого? Ну справді, для чого ж таки вони створюють свої YouTube-канали, якщо паралельно працюють на телебаченні? Пропоную разом підбити підсумки, бо все дуже просто. Зрозумілою є мета популяризації актуальних тем. Більша аудиторія – вища проінформованість. У випадку з політичним контентом, то зараз справді, як у тій пісні: «веселі, брате, часи настали», тому потрібно постійно бути в курсі новин. Щодо розважальної сторони, то посміятися також любить кожен. Тож, напевно, сутички YouTube vs TV таки немає. Глядач сам обирає, що йому зручніше. А кожен журналіст має свою унікальну мету, яка й веде його тим, іншим, або ж обома шляхами.

Та найголовніше те, що все це вони роблять не лише для себе, але й для нас з вами – невгамовних та зацікавлених шанувальників. Тож гарного вам настрою і не забудьте купити щось смачненьке для сьогоднішнього перегляду актуальних новин!

Тетяна Марценюк

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s