Самоосвіта: з чого почати та як правильно організувати

Десять коротких порад (тому, хто ніколи немає часу) для того, щоб наважитись взятися за свою самоосвіту і отримати результат:

 1. Найкращою мотивацією для самоосвіти буде сфера, якою ви справді цікавитися. Нехай це буде, на перший погляд, щось несерйозне, однак, те, чим ви по-справжньому захоплюєтеся. З цього можна розпочати, щоб набратися досвіду.
 2. Зрозумійте нарешті навіщо це вам. Конкретна ціль допоможе побачити задля чого ви витрачаєте стільки часу та сил. Більше конкретики.
 3. Читайте, дивіться, слухайте, подорожуйте – сприймайте все, що вас оточує як джерело інформації, з якого можна дізнатися багато нового та корисного.ілюс2.png
 4. Перетворіть самоосвіту на звичку. Щодня, щотижня чи щомісяця, – але це має перетворитися на систематичну роботу.
 5. Умійте обмінюватися інформацією. Хто ще не знає, що для того, щоб чогось навчитися потрібно самому навчати когось іншого? Не потрібно створювати гуртки за зацікавленнями (хоча, якщо є сили та наснага…), можна просто розповідати своєму другу про Моне, а він вам, на противагу, за чашкою кави, переповість нову інформацію про неймовірні (або дивні) відкриття NASA.
 6. Слідкуйте за атмосферою, яка найкраще підходить для навчання. Якщо це ваша тиха кімната – ок, якщо шумна кав’ярні – вперед. Світло, звуки, запахи і т.д. – усе це важливо.ілюс3.png
 7. Використовуйте додатки для телефону, які допоможуть організувати свій час. Або не робіть цього, якщо вас це навпаки відволікає, а просто сядьте за стіл і нарешті візьміться за свою самоосвіту.
 8. Винагороджуйте себе за кожний поступ. Підтримуйте мотиваційний баланс і не забудьте купити шоколадку за те, що подивилися сьогодні цей онлайн-урок.
 9. Запитуйте у людей, які знають більше за вас у цій сфері, все, що вас цікавить, навіть якщо цією людиною є Ілон Маск.
 10. Організуйте свій процес самоосвіти так, щоб ви отримувати задоволення від цього. Ви точно знаєте, що для чого потрібно зробити.
Advertisements

One Comment Add yours

 1. Kirill Ermakov коментує:

  Круті та зрозумілі поради, дякую!

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s