Дещо треба просто пройти, щоб зрозуміти, що це зовсім неважливі речі

Фотограф Юрко Кушнір
про самоосвіту

та

з ким себе порівнювати: з гіршими чи з кращими?


Перед тим, як увімкнути диктофон для інтерв’ю, я попереджаю, що його слова не будуть використані проти нього, тому що, як часто буває, тільки натискається кнопка «record» – люди починають відчувати себе некомфотно і припиняють бути собою: «Це як з камерою, напевно, всі хочуть здаватися іншими», говорю я, тому що в принципі також перебуваю в цій команді.
Юрко погоджується, що реакція на фотоапарат, який робить кадр, така сама, і говорить просту фразу: «Але коли я хочу, щоб людина в кадрі посміхнулася – я першим до нею посміхаюся».

Щодо того, як все розпочиналося (спойлер: з телефону):

Взагалі я почав фотографувати на телефон, не задумуючись про те, що це буде. Просто виходив на вулицю і знімав все. Після цього я захотів фотоапарат. Однокласнику купили, я побачив, як він виглядає, взяв в руки, і купив такий самий, бо просто не знав, якою саме має бути камера. Придбав фотоапарат через півроку, тому що збирав – половину я, половину – допомогли батьки. І тоді почав знімати людей, придумував якісь там образи. Фотографував спочатку рідко – десь раз на місяць, тому що просто не знав, що можна інакше. Я взагалі починав все сам – не знав як це все має бути, як можна зробити, які є варіанти.
Я навіть не знав, що можна самому запропонувати зйомку – чекав поки мені хтось-там напише. Пізніше купив собі новий об’єктив – картинка одразу стала якісніша, і після цього люди почали частіше звертатися.
Відповідно, коли люди почала запитувати, я почав оцінювати той час, який витрачав на цю справу. І з цього моменту розпочалася комерційна частина мого життя у цій сфері. Фотографував весілля. Почав фотографувати частіше. Тому що побачив, що людям подобається те, що я роблю. І вже вже тоді я зібрав шість зйомок, які, на мій погляд, були цікавими, і зробив виставку в одному закладі. Тому що завжди говорив собі, що стану фотографом, коли у мене буде виставка.
Тільки після виставки я зрозумів, що можу називати себе фотографом. Хоча ці фотографії були такі… Вони зараз у мене є, і мені не соромно, що це мої роботи, але в них немає особливого змісту.

50 (1).jpg

DSC_0870.jpg

Режим «М»: головне – бачення:

Написав до своєї знайомої, і запитав, що я маю зробити, щоб виходили якісні фотографії. Вона мені порадила поставити режим «М» і налаштовувати все вручну.
Я довго не міг зрозуміти, що, де і як, але щось там крутив, фотографував. Ютуб-уроки не дивився, інструкцію не читав, тому що мені було складно її зрозуміти. Головне – бачення.

50.jpg16.jpg

 

Спочатку був секрет:

Напочатку немає людини, яка тобі все пояснить. Я розумію тих. хто запитує у мене про фотоапарат, тому що немає того, хто може їм підказати. Ти нічого не знаєш. Я писав до фотографів – могли підказати, могли не підказати. Могли сказати: «Секрет фірми». Секрет, то секрет.

41.jpg49.jpg

Хочу і буду:

Я не знаю, як залишатися вмотивованим….
Хотіти того. Я чомусь завжди хотів цього та й зараз хочу. Тому я і зараз залишаюся вмотивованим. Я б давно це закинув, тому що це така важка справа. Але насправді мені якось неважко.
Я фотографую щодня. У мене немає такого, що я не фотографую день, тиждень, місяць, – а на дивані лежу.
Зараз я почав задумуватися над змістом фотографії. Хочеться щось вкладати … своє.

10.jpg61.jpg

Вважати себе ніким:

Прикол цієї професії в тому, що завжди вважаєш себе ніким. Я себе ніколи не вважав крутим фотографом. Я розумію, що в деяких аспектах я кращий за інших. Але є багато людей за яких я і гірший.
Це мені допомагає рости.
За цей рік я точно піднявся для себе. З боку комерції це по тому, що до мене приходять люди за вищий гонорар. Але це комерція. Дуже багато позитивних відгуків линуло: «дякую», «я плакала». І знову ж таки я не можу сказати, що там щось надзвичайне, але я стараюся передати почуття, емоції. Я сам бачу, що я в цих фотографіях більше вкладаю душевності, простоти.
Не хочу загадувати наперед, але наступні зйомки, які я хочу зробити – це буде щось більш змістовне, що я хочу донести, про що можна буде роздумувати. Вони будуть дивними швидше за все.
І зйомка закордоном – це мій пунктик. Це часом мотивує.

21.jpg12.jpg

Ранки, коли лінь перемагає:

Люди не бачать, що я не хочу знімати. На
зйомках я перемикаюсь. Я до кінця не знаю, хто буде переді мною. Часом у процесі переписки здається, що люди трохи нудні. Марудні. А в живу вони класні. Після зйомки я завжди відчуваю позитив. І з’являється запитання: «чого я хвилювався?». Тому що перед зйомкою можу хвилюватися, не хотіти знімати, але під час все змінюється. Після зйомки я завжди більш наповнений.
Три зйомки важко – дві може бути – одна найкраще. І потрібно робити перерви – один-два дні. Рідко виходить. Бувають моменти фотографую: субота, неділя, понеділок, вівторок, і тоді – все, стоп. Треба думати наперед і робити графік.

8 (2).jpg9.jpg

Підтвердження для себе:

Я навчався у київській фотошколі (онлайн-навчання). 80% з того я вже знав, але мав пройти курс, щоб це зрозуміти. У цьому і є певний сенс такого самонавчання, щоб тобі збоку таки хтось сказав: ти це знаєш. Ти маєш це все сам собі якось підтвердити.

44.jpg

Класична освіта – це не помилка:
Класична освіта дала знайомства.
Зрозумів, що я також можу бути розумним.
Тепер я знаю, як показати з себе розумного:)Були предмети з яких я зараз і слова не розумію, але здавав на «відмінно». Я ніколи не жалів, що вступив на журналістику. Можливо колись я буду писати. Або, наприклад, захочу зібрати фото в альбом і дописати свої думки. Наприклад, здавалося, що бакалаврська – це щось таке страшне, а виявилося….
Але дещо треба просто пройти, щоб зрозуміти, що це зовсім неважливі речі.

Фото: @yurkokushnir
yurkokushnir.com/ua/

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s