Vol.1 САМООСВІТА: Століття людської багатофункціональності

І все ж варто припустити, що ХХІ століття – це століття самоосвіти. Із кожним днем все більш актуально і навіть потрібно стає розвивати свої навички, а ще кращий варіант – здобувати нові. Саме тому сьогодні вміння займатися самоосвіти є одними із найважливіших, а можливо і  вирішальним у багатьох аспектах. Буде чудово, якщо до свого CV ви додасте кілька тренінгів, семінарів, онлайн-курсів чи стажувань, які або підкріпляють ваші академічні знання, або закріплюють у вашому резюме нову постіндустріальну професію.

khara-woods-85485-unsplash.jpg

Вперше про постіндустріальну професію я почула, у процесі своєї самоосвіти. Хвилинка реклами: конференції TED – це один із найкращих університетів. Я дивилася лекцію Олексія Каптерева, яка називається «Самоосвіта світового класу», і зрозуміла, що й справді сьогодні усі наші навички і знання із різноманітних сфер накладаються одна на одну і допомагають досягати все вищої і вищої планки нашого особистого росту.

Постіндустріальна професія – це професія, яка вміщує в собі знання із кількох галузей. Саме знання, які ви здобули за допомогою самоосвіти, тому що в університеті вас цього не навчили, сьогодні такі цінні та затребувані. Вас вчили робити презентації? Ні. Вас вчили як складати план подорожі? Ні. Вас вчили як поставити на столі горнятко кави і мюслі, щоб фото в Instagram отримало гідну кількість «лайків»? Скоріш за все ні. І тут йдеться не про те, що в університеті нікого ніколи не зможуть навчити презентувати інформацію, логістики чи композиції, а просто справа в тому, що ще немає такого факультету, де вчили б всього. Концентрація на фінансах, менеджменті чи театральному мистецтві не означає, що усі інші сфери вашого життя – це terra incognita. Тут і розпочинається ваша самоосвіта.

Уся справа в тому, що сьогодні ви не можете сподіватися лише на академічну освіту, щоб за вами стояла черга із роботодавців. Причина проста – освіта не встигає за тим, як розвивається світ і як швидко він створює і знищує інформацію. Вища школа дає нам основа – а все інше залежить окремо від кожного. Хочеться знову і знову наголосити на тому, що самоосвіта ніяк не заперечує формальну освіту, тому що вона тримається саме на ті базі, що ви отримали, сидячи за партою. І на початкову етапі, після усвідомлення того, що ніхто не навчить вас різноманітним потрібним навичкам, як це було із табличкою множення у школі, все залежить від того, чи хочеться вам здобувати новий досвід і, чи досить у вас мотивації, і найважливіше, самоорганізації для того, щоб отримати цей самий досвід. До того ж варто зрозуміти, що самоосвіта ділиться на два рівні: коли вона  доповнює ваші знання про вже відому галузь або відкриває для вас зовсім нову.

christin-hume-505826-unsplash.jpg

І якщо ми вже говоримо про мотивацію, то саме час для такої цитати: «Я проводив 3 дні на тиждень, протягом 10 років, навчаючись у бібліотеці, і це краще, ніж коледж. Люди повинні навчати самі себе. Ви можете отримати освіту без грошей». Так вважав Рей Бредбері, який після десяти років прочитав усі книги у бібліотеці і написав тисячу історій. Непоганий приклад, де знайдеться і наполегливість, і бажання пізнати нове, що можна застосувати це для своєї справи. Вашою метою не обов’язково має бути написати роман для того, щоб проводити деякий час свого тижня за книгою чи за переглядом вебінару, щоб отримати нову потрібну інформацію (хоча на цей час вона може здаватися вам зовсім непотрібною). І все ж, що має стати вашою основною мотивацією у цій нелегкій справі? Просто бути кращим. Як там говорять, бути кращим сьогодні, ніж ти був вчора? Підійде. Можна взяти цю фразу на озброєння, і нагадувати собі, що сьогодні мільйони людей стали ближчими до своєї мети, тільки тому що самі виявили бажання відкрити книгу. Мел Роббінс говорила про те, що неочікувано, коли ми стаємо дорослими, ми самі повинні стати батьками для себе. Тобто змушувати робити те, що, на перший погляд, нам не хочеться робити, тому що ми не отримаємо позитивний результату від цієї дії просто тут і зараз.

Самоосвіта – це робота на майбутнє. Тому що саме самоосвіта відкриває нові можливості про які ми зачасту навіть не підозрюємо. Ми дізнаємося, що у нас є потенціал у тих сферах, про які ми навіть не знали. У якомусь випадку це може бути гра на гітарі, а в іншому винахід нового додатку для вашого гаджета. Тут все вкотре залежить тільки від вас.

thought-catalog-196661-unsplash

На жаль чи на щастя, ера багатофункціональності торкнулася не лише техніки. Людина також повинна бути багатофункціональною у своїй професії – чим більше навичок ми осилюємо, тим легше втриматися на своїй позиції і, найважливіше, рухатися далі.

Скільки вже сказано і написано про те, що процес навчання ніколи не припиняється – не залежно від посади, звання чи віку. Ви не отримаєте диплом чи золоту медаль за те, що займалися самоосвітою, але отримає досвід, натхнення, навики та шанс змінити те, що вас досі не влаштовувало.

Весь номер BARVA “САМООСВІТА” за посиланням: 
https://issuu.com/…/docs/barva__vol_1_issuu_________________

 

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s